Mobilpaylasim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mobilpaylasim

Asıl site adresimiz Açılmıştır www.mobilpaylasim.com hepinizi Bekliyoruz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Oruç Tutan Japon Turist

YazarMesaj
Siteadmin
Sitesahibi
 Sitesahibi
Siteadmin

Erkek Mesaj Sayısı : 64

Oruç Tutan Japon Turist Empty
MesajKonu: Oruç Tutan Japon Turist   Oruç Tutan Japon Turist EmptyC.tesi Eyl. 20, 2008 1:23 pm

Oruç Tutan Japon Turist 16021

Safranbolu'nun kültürünü araştırmak için gelmişti Ama aylardan
Ramazandı

Karabük'ün Safranbolu ilçesine bölgenin kültürünü araştırmak için gelen Japon turist, çevresinden etkilenerek oruç tutmaya başladı

18, 19 ve 20 yüzyılda inşa edilmiş çok sayıda tarihi konağın yer aldığı Safranbolu'ya 20 gün önce gelen Japon Takeho Hisamatsu, ramazan ayının başlamasıyla kaldığı tarihi konaktaki personel ve müşterilerin oruç tutmasından etkilendi Orucun anlamını öğrenen Hisamatsu, konakta sahura kalkarak oruç tutmaya karar verdi

Japonya'da bilgisayar programcısı ve grafiker olarak çalışan Takeho Hisamatsu (30), tarihi ilçenin mimari özelliklerinin yanı sıra örf ve adetlerini çok sevdiğini, kendisine ilgi gösterildiğinden yabancılık çekmedigini söyledi Tatilinin ramazan ayına gelmesiyle orucun anlamını öğrendiğini ve bundan çok etkilendiğini anlatan Takeho Hisamatsu, şöyle dedi: ''10 gündür oruç tutuyorum Bazen zorlandığım günler oldu Ancak oruçluyken dünyadaki aç ve fakir insanları daha iyi anladım Manevi huzur buldum İftar saati yaklaştığında kaldığım konakta mutfağa giderek çalışanların yemek hazırlamasına yardımcı oluyorum Özellikle de tarhana çorbası yapmasını çok sevdim Ayrıca, komşular beni iftar yemeğine davet ettiler Aile ile iftar saatini bekledik Ramazan topunun atılışını ve ezanın okunması ile birlikte orucumuzu açtık''

Takeho Hisamatsu, Safranbolu'da çok özel günler geçirdiğini, 24 Eylülde ülkesine dönerek yaşadıklarını anlatacağını ve ilçeye kısa zamanda yine geleceğini kaydetti

Kaynak:AA
https://mobilpaylasim.yetkin-forum.com

Oruç Tutan Japon Turist
1 sayfadaki 1 sayfası